• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

میزگرد آسیب‌شناسی فصل تلخ فوتبال خراسان در ایسنا- 2: بررسی دلایل سقوط پیام و ابومسلم خراسان

   |  یکشنبه 4 مرداد 1394


ادامه... عباس چمنیان: بخش خصوصی در فوتبال محکوم به شکست است ... به گزارش ایسنا – منطقه خراسان، عباس چمنیان، مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: نداشتن شاخصه‌های اصلی در فوتبال منجر به سقوط تیم در لیگ حرفه‎ای و لیگ یک می‌شود. وی عنوان کرد: بحث لیگ برتر 87-88  و حضور هر دو نماینده خراسان به صورت همزمان در این لیگ که منجر به سقوط هر دو تیم شد دلایل مختلفی دارد و امسال هم شاید این اتفاق را بزرگنمایی می‌کنیم با این تفکر و تصور که چراغی باشد برای آینده فوتبال که همانند سال‌های 87-88 دچار چالش نشویم. مربی خراسانی فوتبال افزود: ما در بحث حضور تیم‌ها درلیگ برتر و لیگ حرفه‌ای یک سری شاخصه‌های مشخصی داریم که AFC دقیقا این شاخصه‌ها را بیان کرده است که اگر باشگاهی بخواهد در لیگ برتر و لیگ یک شرکت کند، از این شاخصه‌ها  باید برخوردار باشد. اگر این شاخصه‌ها را بررسی کنیم و ببینیم که آیا تیم‌های پیام و ابومسلم در آن سال و سیاه‌جامگان و پدیده در حال حاضر از این شاخصه‌ها برخوردار بودند و هستند یا خبر و در صورت داشتن این شاخصه‌ها، سقوط امری عجیب است اما این در حالی است که این تیم ها از ویژگی‌ها برخوردار نبودند....


چمنیان در ادامه خاطرنشان کرد: این شاخصه‌ها خیلی مشخص است که در قوانین AFC هم تعریف شده، در بحث حضور تیم‌ها در لیگ حرفه‌ای سه شاخصه اصلی وجود دارد، یکی منابع انسانی، دیگری منابع مالی و سومی منابع فیزیکی، که هر تیمی که می‌خواهد در لیگ برتر شرکت کند باید این گونه منابع و شاخصه‌ها را داشته باشد. به عنوان مثال تعریف می‌شود که اگر تیم سیاه‌جامگان در لیگ برتر شرکت کند باید استادیوم و امکانات زیرساختی، ساختار باشگاه و تشکیلات  و هیات مدیره و بازیکنان داشته باشد و از لحاظ منابع مالی تعریف می‌شود که باید محل تامین هزینه‌های تیم مشخص شده باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما در زمینه منابع انسانی در استان خراسان بدون هیچ گونه اغراقی نه تنها هیچ مشکلی نداریم بلکه سرآمد کشور هستیم، ما در بحث فوتبال دو مشکل اصلی واساسی داریم که باید حل شود، به جز تیم پدیده که در فصل گذشته در لیگ حضور داشت و فقط به صرف توانایی مالی و تشکیلات گسترده توانست در نیم فصل اول عملکرد نسبتا خوب داشته و در نیم فصل دوم توانست خودش را نگاه دارد، ما در هیچ سالی حتی بعد از سالی که ابومسلم و پیام سقوط کردند، هیچ گاه ثبات در عملکرد باشگاه‌ها ندیدیم، از ابومسلمی که ادعا می‌شد شش میلیارد در لیگ یک برای آن هزینه شده و در جایگاه ششم قرار دارد تا هزاران مشکل مدیریتی و مسائل پشت پرده. اگر ما شاخصه‌هایی را که گفتیم بررسی کنیم مشخص می‌شود دلیل اول و نهایی آن نادیده گرفتن شاخصه‌هاست که شامل منابع مالی و ساختاری و انسانی می‌شود.

این مدرس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: متاسفانه بحث خصوصی‌سازی هم بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای و بدون بسترسازی در فوتبال خراسان شکل گرفت راحت‌تر بیان می‌کنم زمانی که قرار است رقابت ما رقابت نابرابری باشد، یعنی بخش خصوصی با بخش دولتی و نیمه‌دولتی و یا صنعتی که توانایی مالی‌اش متکی بر منابع ملی است بخواهد رقابت کند که رقابتی نابرابر است. 
 
چمنیان افزود: تیم سیاه‌جامگان در سال جاری قرار است با تیم سپاهان به رقابت بپردازد که این رقابت از اول محکوم به شکست -است، کما اینکه تیم‌های پیام و ابومسلم در سال 87-88 از ابتدای حضورشان محکوم به شکست بودند، زیرا تیمی مانند پیام متناسب با خواسته‌ها و نیازهای لیگ برتر بسته نشد و بازیکنان ارزان قیمت ولی با قراردادهای بالا در این دو تیم بسته شد که مشخص بود پشت قراردهای هر دو تیم هیچ تضمین مالی وجود ندارد، از اول معلوم بود که رقابت، رقابت نابرابری خواهد بود، یعنی تیم پیام باید با تیم‌های رقابت می‌کرد که از همه لحاظ دارای قدرت بودند و مسلح بودندو اگر می‌بینیم که پدیده در فصل گذشته توانست رقابت کند به دلیل تکیه بر توانایی‌ها و تشکیلات مالی و ساختار انسانی آن بود. 

 سرمربی اسبق ابومسلم گفت: فکر می‌کنم بحث خصوصی سازی معضل اصلی فوتبال خراسان رضوی است و باعث می‌شود این رقابت نابرابر باشد، این معضل امسال هم زنگ خطری است برای هر دو تیم خراسانی که در لیگ حضور دارند و باید باعث شود به دو مورد منابع مالی و منابع فیزیکی که در آن‌ها با مشکل مواجه هستیم، بیشتر توجه شود.

چمنیان همچنین در خصوص مدیریت دو تیم ابومسلم و پیام در لیگ برتر هشتم خاطرنشان کرد: تیم‌های پیام و ابومسلم با دو شیوه مدیریتی متفاوت و کاملا غلط اداره می‌شدند، یک تیم ظاهرا خصوصی بود و با اهدافی خاصی وارد میدان شد و یک تیم دیگر هم کاملا متصل به مناصب دولتی بود که هر دو تیم دارای اشکالاتی بودند. در تیم بخش خصوصی که اصلا اشرافی به فوتبال نداشتند و اصلا دلسوزانه به فوتبال ورود پیدا نکردند و در بخش دولتی نیز با تکیه بر رانت‌های دولتی تیم ابومسلم وارد میدان شد که با در ادامه با مشکلاتی مواجه شدند و نتوانستند تیم را جمع کنند و در نهایت هر دوتیم سقوط کردند و طبیعا با این شرایط انتظار سقوط بی‌جا نبود. امسال همین زنگ خطری برای هر دو نماینده خراسان، پدیده وسیاه‌جامگان وجود دارد که امیدوارم با موفقیت بتوانند حل کنند. 

وی در ادامه تصریح کرد:امسال تفاوتی که تیم سیاه جامگان با پیام آن سال دارد این است که مدیر باشگاه سیاه جامگان ریشه در فوتبال دارد و در واقع نفسش فوتبالی است. در خصوص پدیده هم تفاوتی که با تیم ابومسلم دارد این است که مجموعه‌ای که سرمایه گذاری کرده است، یک پایگاه و یک مکان فیزیکی مشخص دارد که قابل اتکاست و می‌توان به آن مراجعه کرد.

کارشناس فوتبال خراسان در خصوص صعود سیاه‌جامگان به لیگ برتر اظهار کرد: که عامل اصلی صعود سیاه‌جامگان این است که این تیم دو شاخصه اصلی تیم داری در لیگ یک را انجام داد؛ یک اینکه مدیریت تیم ورزشی بود و دیگری اینکه تیم را از بدر تولد در اختیار داشتند وتا آخر با تیم بوده وهیچ گاه تیم را ترک نکرده‌اند و در شرایط سخت حامی تیم بودند که به نظرمن عامل اصلی موفقیت همین موضوع بوده است.

وی ادامه داد: ایجاد کارگروه خیلی مفید و سازنده است اما نیاز به زمان دارند، حداقل باید ماهی یک بار جلسات مشورتی و مشارکتی بگذارند، عیب و ایرادها حل شود، مشکلات که وجود دارد از بین برود، اعتقاد دارم با کمک هیات ومسولین وحمایت اداره کل ورزش و جوانان و ... می‌توان این دو تیم را با همدلی و صمیمیت به قله‌های بالاتر رساند.

چمنیان در خصوص حمایت ارگان‌های مرتبط نیز از تیم‌های استان افزود: واقعا حمایتی از سوی استانداری، شهرداری و مسئولین نمی‌شود و اگر امسال این حمایت از و نماینده لیگ برتری ما وجود نداشته باشد، خیلی سخت می‌توان است ثبات داشت. 

وی درخصوص توصیه و پیشنهاد خود به دو نماینده خراسان در لیگ برتر خاطرنشان کرد: توصیه من این است که در ابتدا تکلیفمان با خودمان روشن باشد و در واقع صادق باشیم. در لیگ 95-94 هر دو نماینده خراسان رضوی از یکدیگر حمایت کنند و برنامه ریزی‌های مخصوص را انجام دهند و بروند به سوی همدلی، حمایت و روح فرهنگ‌سازی در فوتبال خراسان و البته رسانه‌ها نیز در این امر کمک و حامی فوتبال خراسان باشند.  

حسن نوری:
هیات فوتبال باید پیش از بروز مشکلات ورود کند

به گزارش ایسنا – منطقه خراسان، حسن نوری دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی نیز در این میزگرد آسیب‌شناسی فصل تلخ فوتبال خراسان گفت: هیات فوتبال باید از ابتدا و پیش از بروز مشکلات با باشگاه‌ها مشارکت داشته باشد.
 
وی عنوان کرد: در این سال‌ها هر زمان بحث آسیب شناسی مطرح شده است، متاسفانه به دلیل تداخل در جایگاه‌ها و عدم قبول هیات به عنوان متولی اصلی این بحث، نتیجه بخش نبوده و فقط زمانی هیات ورود کرده سان كه مشكل به وجود آمده باشد، چیزی كه ضرورت و اهمیت دارد این است که باید ما بحث آسیب‌شناسی را  سامان بدهیم و در رده و رسته‌های خودش پیگیری کنیم به طور مثال در بحث حوزه مدیریتی، باید از ابتدای فصل نیازمندی‌هایی كه یك مدیر مجموعه فوتبالی نیاز دارد توسط كارشناسان خبره تعریف گردد ولی این در حالی است که طی این سال‌ها هیچ هیات مدیره توانمندی را در استان نداشته‌ایم که توانسته باشد در طول فصل موفق ظاهر شود. باید دنبال كسی باشیم كه دلسوز، كننده كار و متخصص باشد و در حوزه‌های تخصصی بتوانیم از آن بهره بگیریم.

نوری در ادامه خاطرنشان کرد: به نظر من قبل از این كه كار را شروع كنیم، مشاوره‌ استانی می‌تواند کمک زیادی بکند و خیلی از معایب را كم كند و ضریب‌ خطاهایمان را به حداقل برساند كه تا به حال چنین اتفاقی در استان نبوده. به هر صورتی هیات را نیز در جایی دیده‌ایم كه فقط هم و غم اداری‌اش را دنبال می‌كرده، این در حالی است که هیات به عنوان یك متولی اصلی كه می‌تواند اثرگذار باشد، در شرایط خاص نشان داده است که می تواند به عنوان یک پدر خوانده و قیوم وارد عمل شود. تا امروز هر تیمی كه به مشكل خورده است، نهایتا به هیات ختم می‌شود و باید هیات حضور داشته باشد و البته توانسته‌ایم این مسیر را به سرانجام برسانیم. اما صحبت من این است که تا  قبل از این كه مشكلی به وجود بیاید، هیات فوتبال باید حضور داشته باشد، نه در زمان بروز مشکل.

دبیر  هیات فوتبال استان خراسان رضوی افزود: اگر امسال می‌خواهیم اتفاقاتی كه در چند سال گذشته به وجود آمده است که دلایل متعددی هم دارد، رخ ندهد و از این آسیب‌ها جلوگیری كنیم باید كارگروه‌های مختلفی را داشته باشیم؛ البته در دوره‌های قبل مدیران كل كارگروه‌های زیادی با اساتید دانشگاه و خبرگان ورزشی داشتیم اما متاسفانه یك برگ كاغذ هم از آن جلسات برای سامان دادن ورزش بیرون نیامد و بی نتیجه بود، یعنی همیشه خودمان بودیم و مشكلاتمان که حل نشده است.

وی تصریح کرد: بحث فرهنگی، اقتصادی و گردشگری در استان خراسان رضوی هم می‌تواند كنار ورزش كمك و حمایت‌های بزرگی برای ورزش خراسان باشد. از نظر من خراسان رضوی از نظر اقتصادی خیلی خوب و عالی است ایرادی كه داریم از خودمان است. ما از لحاظ اقتصاد و صنعت خوب هستیم اما متاسفانه نتوانستیم بخش صنعت و اقتصاد را هماهنگ كنیم و از آن استفاده کنیم. 

نوری در خصوص راهکاری برای آسیب‌شناسی ناکامی‌های فوتبال استان خاطر نشان کرد: حضور کارشناسان در رده‌های مختلف و حضور مدیران به خصوص مدیرانی که علاقه‌مدند ورزش هستند، می‌تواند تاثیرگذار باشد. البته باید قبول کنیم که بخش خصوصی ورزش استان به تنهایی موفق نیست اما در سایر شهرهای دیگر شاید موفق باشند. در خراسان به دلیل برخی حساسیت‌ها، خساست‌ها و یک سری خط قرمزها، بخش خصوصی نمی‌تواند موفق باشد.
 
وی گفت: اگر قرار است باشگاه سیاه‌جامگان ورود پیدا کند و بخواهد از منابعی که برای توسعه و ساختار  باشگاه هست استفاده کند در مدت کوتاهی باشگاه به دلایلی زیادی از جمله حمایت نکردن از بخش خصوصی از بین خواهد رفت. ما به عنوان هیات فوتبال نیز در ارکان آن باشگاه نیستیم و نمی‌توانیم کمک زیادی داشته باشیم. مشکلات همانند گذشته وجود دارد و هنوز حل نشده؛ مشکلی که در حال حاضر پیش رو داریم، حمایت نکردن ارگان‌ها بخصوص استاندار و شهردار است به طوری که هیچ حمایتی از دو نماینده خراسان در این بین نمی‌شود.

دبیر هیات فوتبال استان خراسان رضوی همچنین اظهار کرد: بهترین راه حل ممکن این است که به مدت یک سال برای با هم بودن و برای تعالی ورزش، فقط فکر کنیم. متاسفانه در حالی که جدل و رقابت در میدان باید باشد ولی همیشه ما کنار میدان جدل کرده‌ایم و در میان میدان قصور کرده‌ایم. 

آرمین رهبر:
لیگ هشتم ضربات جبران‌ناپذیری به فوتبال خراسان زد/ مدیران صادقانه صحبت کنند

به گزارش ایسنا – منطقه خراسان، آرمین رهبر، سرمربی تیم فوتبال پیام وحدت نیز در این میزگرد گفت: لیگ هشتم و خصوصی‌سازی بدون مطالعه، آغاز بحران فوتبال ایران بود. 

رهبر یکی از کسانی که در فصل هشتم تجربه حضور در هر دو تیم پیام و ابومسلم را داشت، با اشاره به اینکه امروز شرایط فوتبال خراسان هیچ فرقی با 6 سال قبل‌ نکرده است، تاکید کرد: از نظر قانونی هیچ اتفاق خاصی در این 6 ساله رخ نداده و حتی رویکرد مدیران ما به فوتبال متاسفانه فرقی نداشته ‌است. در تمام دنیا فوتبال را تنها به چشم فوتبال نمی‌بینند اما هنوز در کشور ما جا نیافتاده‌ است و فوتبال را به چشم یک بازی می‌بینند!

وی افزود: تا زمانیکه اهمیت این ورزش درک نشود و متوجه نشویم که فوتبال یک ذات هویت‌بخشی قدرتمند در جامعه دارد فوتبال ما به همین شکل می‌ماند. متاسفانه در خراسان رضوی، نگاهی حاکم است که دوست ندارند نگاه مذهبی که به این استان است، تغییر کند یا مطلبی به آن اضافه شود. اما همین دوستان در نظر داشته‌باشند که اگر تیمی از فوتبال خراسان بتواند به عنوان نماینده کشورمان در جام باشگاه‌های آسیا حضور داشته‌ باشد، چقدر برد در صدور فرهنگ رضوی به سایر کشورها می‌توانیم داشته‌باشیم.

رهبر با اشاره به اینکه فوتبال یک فرصت است نه تهدید، تصریح کرد: مسئولان محترم استانی کاش فوتبال را به چشم یک فرصت ببینند، شک نکنید که بزرگ‌ترین کلانشهر مذهبی جهان پتانسیل صدور فرهنگ رضوی از طریق فوتبال را دارد و این امری میسر است.

وی گفت: برای مثال در اسپانیا، دو شهر مادرید و بارسلون را ببینید. بارسلون مهد موسیقی و میراث فرهنگی جهان است، با بهترین موزه‌ها و ... اما در هرکجای دنیا که اسمی از بارسلون می‌آید همه ناگهان به یاد مسی می‌افتند، این جزئی از تاثیرات بزرگ فوتبال است. بزرگ‌ترین ودیعه الهی ممکنه، حرم علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) در مشهد قرار گرفته و چه بهتر که از تمامی ظرفیت‌ها و فرصت‌ها استفاده کنیم.

رهبر با اشاره به اینکه تنها نمایندگان نیمه شرقی کشور، 2 تیم مشهدی هستند که در سطح اول فوتبال ایران به میدان می‌روند، افزود: در میان استان‌های شرقی کشور مثل سمنان، یزد، گلستان، سیستان، کرمان و .. تنها خراسان رضوی است که 2 نماینده در لیگ برتر دارد، نباید با یک سری اشتباه خاص و عجیب فرصت‌سوزی کنیم و مشکلات تا جایی پیش بروند که شاهد سقوط نمایندگان خود باشیم. ما و مدیران‌مان باید بدانیم که اگر خرد جمعی گفت امروز عباسی یا پهلوان، کنار بروند بی برو برگرد این اتفاق رخ دهد تا شاهد اتفاقات تلخ گذشته نباشیم.

‌این مربی فوتبال خراسانی با فلاش‌بک به لیگ هشتم، که مشهد دو نماینده در لیگ برتر داشت، گفت: لیگ هشتم متاسفانه شد آغاز بحران در فوتبال ایران. آغاز خصوصی‌سازی بی‌مطالعه و سردرگم ضربه بزرگی به فوتبال ایران زد و متاسفانه در این راه، فوتبال خراسان سردمدار شد. اتفاقات تلخ از همان سال برای فوتبال خراسان استارت خورد، متاسفانه تیم‌ها بدون هیچ تحقیق و تفحصی به مدیرانی داده‌ شد که ضربات جبران‌ناپذیری به فوتبال خراسان زدند. برای جبران آن ضربات 6 سال زمان صرف شد تا فوتبال خراسان ریکاوری شود.

وی افزود: بسیاری از بازیکنان و مربیان ما از آن زمان در این فوتبال نابود شدند، تا پیش از این در فوتبال خراسان نه حرفی از تبانی بود و نه زد و بند و نه اینکه دلالی وجود داشت. همه و همه این مسائل مربوط به مدیریت ناصحیح آقایانی بود که بدون داشتن ذره‌ای علم، وارد فوتبال شدند. متاسفانه به واسطه برخوردهای ناصحیح و مدیریت اشتباه، حتی مردم فوتبال‌دوست ما هم از فوتبال زده شدند و فوتبال مشهد شد برنامه طنزی برای کشور. وقتی ابومسلم هم به دسته پایین‌تر سقوط کرد ما خوشحال شدیم چون می‌دانستیم که بعد از این حداقل دیگر آبروی‌مان حفظ می‌شود. فقط تنها نکته مهم این است که حواس‌مان باشد امسال دوباره آن اتفاقات تلخ تکرار نشود.

رهبر با مقایسه میان پیام فصل 87-88 و سیاه‌جامگان ابومسلم 93-94 گفت: پیام دقیقا مشابه با سیاه‌جامگان ابومسلم صعود کرد، اداره پست که مجموعه پیام را واگذار کرد و رفت، چون پولی در تیم وجود نداشت، کلا 200 میلیون تومان از اداره تربیت بدنی وقت گرفتیم که با آن پول هم تیمداری و هم پرداخت بدهی‌های گذشته صورت پذیرفت. سال دوم پس از آن هم که تیم تا 90% حفظ شد و همان تیم توانست به لیگ برتر برسد. در همان دوره نیز مدیرانی حاضر در فوتبال بودند که به گفته خودشان پس از 3، 4 ماه تازه فهمیدند فوتبال رقابتی 11 نفره است!

رهبر با اشاره به ابومسلم آن سال گفت: همان سال سر نخواستن ابومسلم دعوا بود و نیروی انتظامی رفته ‌بود و تیم را به اولین نفری که برای گرفتن ابومسلم اقدام کرد، دادند. وقتی تیمی را با رقم چند هزار تومان واگذار می‌کنند یعنی سر نخواستنش دعواست!

مربی سابق سیاه‌جامگان ابومسلم تاکید کرد: برای برگزاری بازی فینال لیگ یک به اهواز رفته‌بودیم، با مربیان فولادنوین که صحبت می‌کردیم، قرص و محکم راجع به آینده حرف می‌زدند و می‌دانستند که در استان‌شان حمایت لازم و کافی از تیم لیگ برتری فولادنوین می‌شود. جالب است بدانید استاندار خوزستان، در گذشته بازیکن نفت آبادان بوده و حمایت ویژه‌ای از فوتبال به عمل می‌آورد.

رهبر با فلاش‌بک دوباره به روز صعود پیام به لیگ برتر گفت: در آن روز پیام باید در اهواز به مصاف فولاد می‌رفت و بازی رفت دو تیم در ثامن مشهد بدون گل به اتمام رسیده‌ بود. ما سر تمرین ابومسلم بودیم و اواخر بازی را دیدیم، وقتی پیام صعود کرد گفتیم واویلا که هر دو تیم سقوط می‌کنند. متاسفانه این روزها پدیده هم دیگر پدیده سال گذشته نیست که در ابتدای راه 10 میلیارد هزینه کند و پس از آن در تعطیلات نیم‌فصل هم 3، 4 میلیارد هزینه کند. امروز دیگر همچون گذشته هم نیست، فوتبال اسیر تورم شده و نمی‌توان دیگر با کمک 200 میلیونی اداره کل، تیمداری کرد.

رهبر با تاکید بر اینکه امروزه فوتبال واقعا خصوصی در ایران وجود ندارد، افزود: متاسفانه این روزها فوتبال خصوصی نداریم و تنها با ثبت شرکت‌های وابسته و برای گذاشتن کلاه بر سر AFC فوتبال را اسما خصوصی کرده‌ایم. متاسفانه با رفتاری هم که خانواده فوتبال داشته این ذهنیت راجع به این رشته شکل گرفته که تنها به دنبال پول است، درصورتی‌که باید راهکار اجرایی مناسب طرح شود. مثلا پدیده بعنوان یک برند نمی‌تواند 3 تا پیرهن باشگاه را بفروشد. در فوتبال ما نمی‌توان مثل سایر دنیا پول در آورد.

وی افزود: برای مثال امروز، مرتضوی شهردار مشهد است، یکی از معیارهای ارزیابی یک شهر فوتبال آن شهر است، عباسی هم به عنوان مالک باشگاه سیاه‎‌جامگان ابومسلم توان انجام پروژه‌های عمرانی را دارد، خب شهرداری می‌تواند نه به صورت مستقیم و با دادن پول نقد، بلکه با ارائه پیشنهادات پیمانی به عباسی به این مجموعه کمک کند.

رهبر همچنین تصریح کرد: امسال سال سختی برای هر دو نماینده فوتبال خراسان است، در تاریخ لیگ برتر جز فولاد، اکثر تیم‌هایی که به لیگ برتر رسیده‌اند، در یکی دو سال اول حاشیه امنیت خوبی ندارند، غالبا تیم‌های سال اولی سقوط را تجربه کرده‌اند. ضمنا مدیران باشگاه‌های ما باید صادقانه صحبت کنند. از روز نخست باید بگویند چه خبر است، البته که یک سری مسائل درون‌خانوادگی شاید صلاح نباشد گفته شود اما خواهشا دروغ نگویند.

وی افزود: تنها مشکل دو تیم این روزها پول است، برعکس دوره پیام و ابومسلم، اتفاقا مدیران فوتبالی در دو تیم حاضرند. درخواست من از دو تیم این است از کسانی‌که بهره می‌برند ولی کمکی به تیم نمی‌کنند پرهیز کنید، عرض تیم و مجموعه خود را زیاد نکنید. ضمن اینکه رسانه‌ها هم نباید حمایت بی‌مورد کنند، باید حمایت سخت‌گیرانه و البته با انصاف صورت گیرد. باید از بضاعت استان در هر مقداری که هست به این شکل دفاع کنیم. کمک مقامات و مسئولان به وسیله ارائه کارهای پیمانی به مجموعه‌های پدیده و سیاه‌جامگان را جدی باید گرفت، این پیمان را می‌توان به پول تبدیل کرد و اتفاقا به نفع طرفین است.

رهبر با تاکید بر اهمیت جایگاه ورزش فوتبال گفت: الان تریبونی که بازیکن و مربی فوتبال دارد، شاید استاندار خراسان نداشته‌باشد. ضمن اینکه هر دو تیم باید توجه داشته‌باشند که امسال برای خراسان، یک جدول 2 جدول می‌شود و اگر دو تیم خراسانی با هم باشند مسلما این موضوع بسیار کمک خواهدکرد. قداست فوتبال انجام کارهایی مثل آن سری مراسمات شب قبل از دربی را نمی‌پذیرد، فردا مرزبان و خطیبی با نخستین جرقه شاید آماده برخی صحبت‌ها و اتفاقات باشند، باید مدیران 2 باشگاه با تدابیر خاص خود حواس‌شان به تمامی مسائل باشد، ضمن اینکه فراموش نکنند که هر دو تیم از ابتدا تا انتهای فصل منافع و مشکلات مشترکی دارند.

سرمربی پیام وحدت همچنین گفت: آدم‌هایی که از بیرون از باشگاه می‌آورید را از خود باشگاه بزرگتر نکنید، نباید خود را شیشه‌ای کنیم و فرد را سوپرمن! اصلا و ابدا بحث من اشکال گرفتن به استفاده از مربی غیربومی نیست زیرا مربیان مشهدی هم به سایر استان‌ها می‌روند. اما بحث من این است که ایا واقعا برخوردی که مثلا در اصفهان به همان شکلی برخورد می‌کنند که ما در مشهد می‌کنیم؟ باید بیاموزیم که بت نسازیم و بعد به همان بت تعظیم کنیم! ضمن اینکه از مدیران دو تیم می‌خواهم که از آدم‌های صبور و تودار استفاده کنند، نباید حرف از درون باشگاه به بیرون درز کند. فراموش نکنید که انتقاد زیاد و متوالی زهر حرف را کم می‌کند. امیدوارم در پایان تیم‌های استان بتوانند با برنامه پیش روند و درنهایت موفق باشند.

قائم مقام باشگاه پدیده:
سال‌هاست برای حل مشکل فوتبال خراسان کسی دست به کار نمی‌شود

به گزارش ایسنا – منطقه خراسان، همچنین مجتبی سرآسیایی قائم مقام باشگاه پدیده خراسان گفت: ای کاش نمایندگان مجلس استان و مسئولین آن همچون دیگر استان‌ها حامی ورزش شوند.-

وی با اشاره به بستر نامطلوب حاضر برای فعالیت بخش خصوصی در خراسان اظهار کرد: سالیان سال است که در فوتبال خراسان مشکلات وجود دارد اما آیا قدمی برای حل شدنش برداشته ‌شده‌است؟ این واقعیت فوتبال استان ماست که ضعف بزرگی دارد. اتفاقا در ملاقاتی که با سجادی، معاون وزیر ورزش و جوانان داشتیم به وی گفتم درکل این سیستم‌ها و تیم‌ها و برگزاری مسابقات، چه عایدی برای بخش خصوصی داشته‌ایم؟

وی افزود: تا قبل از آغاز مشکلات مجموعه پدیده به هیچ‌وجه ما برای بحث راجع به پول به تهران نرفته ‌بودیم اما بعد از آن اتفاقات، 3 تا 4 ماه من هفته به هفته به تهران می‌رفتم تا با تاج صحبت کنم. ما پول دستی نمی‌خواستیم بلکه حق تیم‌مان را می‌خواستیم، چون واقعا به آن نیاز داشتیم. متاسفانه با وجود همه اتفاقاتی که در سازمان لیگ می‌افتاد و برخوردهایی که شد، هیچ کسی از خراسان نبود که بگوید سرآسیایی که 3 ماه است به سازمان لیگ می‌روی تاج چه همکاری در موارد مختلف با شما داشته ‌است؟ به اعتقاد من نمایندگان مجلس ما باید در این زمینه بسیار قوی‌تر و پیگیر‌تر ورود کنند.

سرآسیایی تاکید کرد: مجموعه پدیده در حال کار و فعالیت برای تامین مخارج باشگاه برای فصل آتی است اما چرا مقامات دولتی و مسئولان استانی ما کمک نمی‌کنند؟ متاسفانه می‌بینیم که نمایندگان مجلس خراسان و بقیه ترجیح می‌دهند که وارد این مسائل نشوند و نگاه حمایتی نداشته ‌باشند، اما ایا باید این موضوع را بپذیریم؟ باید انقدر برای رسیدن به شرایط ایده‌آل تلاش کنیم تا وضعیت بالاخره تغییر کند. چرا نمایندگان مردم خراسان نباید مثل نمایندگان اصفهان و تبریز، چتری حمایتی برای فوتبال شهر و استان خود در نظر بگیرند؟

قائم‌مقام باشگاه پدیده خراسان در خصوص سال گذشته تصریح کرد: ما در مجموعه خود واقعا دچار بحران بودیم و با یک جرقه تیم ما در آستانه نابودی قرار می‌گرفت، دوستان در فصل گذشته مثل هاشم حسینی، وطنخواه و سایرین با زحمات شبانه‌روزی توانستند تیم را تا روز آخر جمع کنند. در همین حین، راحت‌ترین کار برای پهلوان این بود که تیم را رها کند و به مشکلات تیم توجه نکند. اما باز هم وی تا پایان، پای کار ایستاد و شرایط را به شکلی مدیریت کرد تا فصل به اتمام برسد.

وی گفت: چندین بار برای جلسه با پهلوان به وی مراجعه کردم و آنقدر از خودم سماجت به خرج دادم که در نهایت گفت چه می‌خواهی؟ شرایط را برایش توضیح دادم تا اینکه در نهایت قرار بر این شد چند ملک فروخته شود و خرج تیم از این قسمت‌ها پرداخت شود، البته قاضی حیدری هم در این رابطه قاضی پرونده بود که مساعدت بی‌نهایتی را در حق ما داشتند که باید تشکر کنم.

سرآسیایی با تاکید بر اهمیت ورود نمایندگان مجلس در ورزش استان افزود: مشهد و خراسان، عاشق فوتبال هستند و باید به خواسته مردم این دیار توجه شود. نباید با بی‌توجهی خود نسبت به ورزش اسباب ناراحتی آنان را فراهم کنیم ضمن اینکه فراموش نکنیم که همین فوتبال تنها در استان خراسان، برای یک مسابقه پدیده – استقلال، بیش از 35 هزار نفر را به ورزشگاه کشاند که رقمی بسیار زیاد است.

وی با اشاره به اهمیت اداره کل ورزش و جوانان استان درخواست کرد: ببینید ما چقدر برای ورزشگاه ثامن مشهد هزینه کردیم، واقعا آیا شدنی نیست که اداره کل ورزش و جوانان از تیم ما به عنوان یک تیم خصوصی، هزینه‌ای نگیرد؟ قطعا در قانون راه برای فرار داریم و اگر بخواهند می‌توانند کمک کنند. بحث‌های مختلفی از قبیل همین ورزشگاه، حق پخش، اتوبوس‌ها و نیروی انتظامی و حراست بحث‌هایی هستند که شاید کوچک به نظر برسند اما قطره قطره در کنار هم که جمع شوند مشخص می‌شود که به چه مقدار هستند.

سرآسیایی خطاب به نمایندگان مجلس خراسان گفت: چه ایرادی دارد که همچون سایر شهرهای کشور، نمایندگان ما نیز به ورزشگاه بیایند و بازی تیم شهرشان را از نزدیک تماشا کنند؟ چه ایرادی دارد تا با شرایط تیم آشنا شوند و ببینند که چه فعالیت‌هایی انجام می‌شود تا تیم بتواند در سطح اول فوتبال کشور، آبروداری کند؟ اتفاقا دکتر سجادی معاون وزیر ورزش هم گفته ‌بود که به دنبال تصویب قوانینی در راستای حمایت از بخش خصوصی حاضر در ورزش هستند، اما امیدوارم همین حرف هم پیگیری شود و در حد قول باقی نماند.

محمدرضا عباسی:
قصاص قبل از جنایت نداشته باشیم/ دلیل این برخورد با بخش خصوصی را نمی‌دانم

به گزارش ایسنا – منطقه خراسان، محمدرضا عباسی، مدیرعامل باشگاه سیاه‌جامگان ابومسلم خراسان نیز در این میزگرد گفت: با وجود نقدینگی کم در کشور، تمام تلاشمان را می‌کنیم تا آبروی استانمان نرود.  

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، محمدرضا عباسی، مالک و مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان ابومسلم خراسان در میزگرد آسیب شناسی حضور نمایندگان استان در فصل 88-87 لیگ برتر و هم‌اندیشی جهت بهبود شرایط در لیگ برتر پانزدهم برای دو تیم پدیده و سیاه‌جامگان، که با حضور فعالین فوتبال خراسان در محل ایسنا برگزار شد، تصریح كرد: متاسفانه حل معضلات فوتبال استان مشكل بزرگی است که همیشه كسانی كه این مشكلات را باید حل كنند هیچ وقت در این جلسات حضور نداشته‌اند و در این چند وقت اخیر به عمد كارهایی را انجام می‌دادند كه بخش خصوصی دلسرد شود.

وی اضافه كرد: اگر بخش خصوصی را از استان بگیریم، ورزش استان تعطیل خواهد شد ولی بازهم تعجب می‌کنم که چرا هیچ وقت نخواستند به بخش خصوصی كمك كنند. ما مشکل داریم ولی چه کسی برای مداوا آمد؟ بارها برای ادامه این مسیر سخت کمک خواستیم اما متاسفانه هیچ کسی قدم جلو نگذاشت.
 
مدیر عامل باشگاه سیاه‌جامگان درخصوص پیشنهادهای خریدی كه پس از صعود تیمش به لیگ برتر داشت، عنوان كرد: پس از مسجل شدن صعود به لیگ برتر پیشنهاد 17 میلیارد تومانی به همراه یك تیم در لیگ دسته یك را به ما دادند ولی با توجه به این كه این تیم متعلق به كل مردم خراسان بود این پیشنهاد را رد كردیم در حالی که با دیدن این سختی‌ها و نبود هیچ حمایتی می‌گوییم ای کاش این پیشنهاد را قبول کرده بودیم.
 
وی ادامه داد: اما اگر این پیشنهاد را قبول می‌كردم و باشگاه را می‌فروختم چگونه جواب تماشاگران را كه در بازی آخر به ورزشگاه آمدند می‌دادم؟ و چطور می‌توانستم جواب تماشاگری را بدهم كه در این بازی به كما رفت و یا كسی كه به خاطر تیم ما جان خود را از دست داد.
 
عباسی خاطرنشان كرد: بعد از جلسه‌ای كه با حضور دوستانی كه نگران تیم ما بودند، برگزار شد، به این نتیجه رسیدیم كه با همدلی و کمک یکدیگر برند باشگاه را خراب نكنیم و تلاش کنیم که حضوری موفق در لیگ برتر داشته باشیم، ولی متاسفانه از آن جلسه به بعد همه چیز برعكس شد و در روزنامه‌ها و تمامی محافل خبرهایی نوشته می‌شد كه تیم ما پول ندارد و نمی‌تواند با بازیكنان خود تسویه حساب كند و خیلی دیگر از این موضوعات كه برای باشگاه ما و تیم مردم خراسان اصلا مناسب نبود.
 
مدیر عامل باشگاه سیاه‌جامگان گفت: متاسفانه حلقه مفقوده ورزش استان صداقت است و همیشه به یكدیگر دروغ گفته‌ایم. وقتی دور هم جمع می‌شویم، با یکدیگر رفیق هستیم، ولی بیرون از آن در، پشت هم صحبت میکنیم و در حق یکدیگر می‌زنیم. تا زمانی كه این‌گونه عمل کنیم، نمی‌توانیم به موفقیت برسیم.
 
وی اضافه كرد: هیچ‌وقت خواسته زیادی از مسئولین نداشتیم ولی لااقل می‌توانند برای تیم‌های استانی امكانات لازم را فراهم كنند تا بدون دغدغه این باشگاه‌ها به فعالیت ورزشی خود ادامه دهند. زمانی که در طول فصل با برخی از مسئولین باشگاه‌ها در استان‌های دیگر صحبت می‌كنم، وقتی اعلام می‌كنم كه به نیروی انتظامی و صدا و سیما در مشهد پول پرداخت می‌كنیم، تعجب می‌كنند زیرا در شهر و استان آن‌ها تمام مسئولین تمام قد و تا حد توان برای ورزش استان خود و به خصوص ورزش پرطرفدار فوتبال، تلاش می‌کنند تا شاید کمی از مشکلات پیش روی آن‌ها را بردارند. هرچه فکر می‌کنیم به نتیجه‌ای نمی‌رسیم که چرا در خراسان چنین برخوردی با بخش خصوصی صورت می‌گیرد.
 
وی خاطر نشان کرد: در استان‌های دیگر زمین تمرینی مناسب، استادیوم و وام‌های مناسب در اختیار باشگاه‌های خصوصی قرار می‌دهند تا بتوانند در شرایط مطلوب تنها به فکر مسابقات باشند ولی متاسفانه در استان ما هیچ امکاناتی در اختیار بخش خصوصی قرار نمی‌دهند.

عباسی در ادامه این جلسه عنوان كرد: هم اكنون به شرایطی رسیده‌ایم كه باید به باشگاه‌مان توجه بیشتری شود چون تیم متعلق به تمام هواداران خراسان است، باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا حمایت خوبی از بخش خصوصی وجود داشته باشد.
 
وی اضافه كرد: این چند سال اخیر از لحاظ اقتصادی در شرایط خوبی به سر می‌بردیم ولی در بعضی از شرایط به خاطر نقدینگی کم جامعه، دچار مشكلاتی شدیم.
 
مدیرعامل باشگاه سیاه‌جامگان در پاسخ به این انتقاد که باشگاه در طول فصل با مشکل مالی روبرو خواهد شد، اظهار كرد: چرا باید قصاص قبل از جنایت داشته باشیم، در این پنج سال عملكرد قابل قبولی داشتیم، شاید امسال به خاطر نقدینگی كم، منابع كمتری را در اختیار داشته باشیم ولی با وجود اینکه هیچ بانك و صندوقی به ما وام نمی‌دهد، املاك خود را می‌فروشیم تا آبرویمان در استان و کشور حفظ شود.
 
عباسی در خصوص اینکه چه پیشنهادی دارد تا نهادهای دیگر بتوانند به بخش خصوصی و فوتبال استان کمک کند، عنوان کرد: متاسفانه به غیر از پژمانفر که در این مدت به ورزش استان کمک کرده است، هیچ نماینده مجلس دیگری به ورزش استان کمک نکرده است، امیدوارم شهرداری مشهد نیز کمک خوبی به باشگاه‌های خصوصی داشته باشند.
 • سه شنبه 28 شهریور 1396 01:38 ق.ظ
  Hmm is anyone else encountering problems with the images on this
  blog loading? I'm trying to determine if its a problem on my end or if
  it's the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


در قاب ورزش سه


اخبار ورزشی در قاب مهر


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟
با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو