• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس با جامعه ورزش خراسان رضوی بدون یادی از مشکلات ابومسلم برگزار شد

   |  جمعه 6 شهریور 1394

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با جامعه ورزشی خراسان رضوی دیدار کردند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با خانواده ورزش خراسان رضوی در محل اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد. در این جلسه احمد سالک کاشانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، سید مرتضی حسینی دبیر اول کمیسیون فرهنگی و جمشید جعفرپور، سیدرمضان شجاعی، مفید کیایی نژاد، نصرالله پژمانفر به عنوان اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حضور داشته و مدیرکل فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز آن‌ها را همراهی کردند. همچنین روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های خراسان رضوی، روسای هیات‌های ورزشی، مسئولین سمن‌‌ها به عنوان نمایندگان جامعه ورزش و جوانان استان در این جلسه حضور داشتند....

مسعود امینی مدیرکل فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در این نشست اظهار کرد: پس از مدت‌ها پیگیری، نظام‌نامه فرهنگی جامعه ورزشی به تصویب رسید و در حال پیشرفت است. در این نظام نامه سعی شد تا مباحث ارزشی و فرهنگی در حیطه ورزش مورد نظر قرار بگیرد.

وی ادامه داد: آسیب شناسی در حوزه ورزش و جوانان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. به همین منظور در ذیل نظام نامه، کمیته برنامه ریزی فرهنگی فدراسیون‌ها و استان‌ها، کارگروه رسانه، کمیته تولیدات فرهنگی، امور بین الملل و مطالبات مقام معظم رهبری و مرجع تقلید در بحث ورزش شکل گرفت.

امینی تصریح کرد: از جمله مباحثی که در این 11 ماه فعالیت، مطرح و به تصویب رسید، پرداختن به آسیب شناسی فرهنگی، تعریف واحد از فرهنگ و کار فرهنگی، ساماندهی جمعیت هواداران، ایجاد صفحه‌ای در سایت وزارت ورزش و جوانان برای ارائه برنامه‌ها و فعالیت‌ها، رصد تولیدات فرهنگی فدارسیون‌ها، طراحی بسته‌های فرهنگی برای ارائه در مسابقات برون مرزی، توجه خاص به طراحی لباس تیم‌های ملی براساس الگوی اسلامی – ایرانی، آثار حوزه عفاف و حجاب در ورزش، برپایی نمایشگاه فرهنگی در دهکده‌های المپیک و بازی‌های آسیایی، توجه ویژه به پرچم مقدس ایران و سرود ملی در مسابقات، ارتباط با سفارت‌ها و رایزنان فرهنگی، توجه به اشتغال ورزشکاران، ساماندهی هواداران ایرانی در مسابقات خارج از کشور هستند. 

وی ادامه داد: 90 برنامه موثر در حوزه فرهنگی جوانان و 40 برنامه در حوزه ورزش دیده شده است و  در واقع تمامی این برنامه‌ها وجود دارد ولی برای عملی شدن این برنامه‌ها نیاز به امکانات داریم، همان طور که یک سرباز نیاز به فشنگ دارد و امیدواریم که این موضوع مورد توجه قرار بگیرد.

امینی تصریح کرد: برای نخستین بار باید بگویم بودجه امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در سه حوزه تنها مبلغ 5 میلیارد و 800 میلیون تومان است و این درحالی است که نزدیک به 47 هزار باشگاه رسمی و غیر رسمی، 17 هزار مجموعه ورزشی، 51 فدراسیون ورزشی، تعداد زیادی سازمان‌های مردم نهاد داریم و با این مبلغ اعتبار کار سختی پیش رو داریم. 

در ادامه این جلسه نمایندگانی از جامعه ورزشی خراسان رضوی نکاتی را مطرح کردند که دراین میان می‌‍توان به بحث هزینه بالای آب و برق و گاز اماکن ورزشی، واگذاری رایگان زمین‌ها برای ساخت اماکن ورزشی، نگاه به ورزش به عنوان حوزه پیشگیری از بیماری‌ها و اختصاص بودجه بیشتر، توجه بیشتر به سمن‌ها، بحث معافیت مالی حوزه سمن‌ها و جوانان و نیز درخواست صدور مجوز حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اشاره کرد.
 
شجاعی عضو کمیسیون فرهنگی مرکز شورای اسلامی در خصوص سمن‌ها اظهار کرد: این موضوع طرحی بود که من در مجلس هشتم پیگیری کردم و به تصویب رسید و در مجلس نهم نیز نزدیک به 17 ماده از آن به تصویب رسید و به علت برخی از مشکلات به کمیسیون باز گردانده شد که در حال حاضر در دست اصلاح است و مطمئنا در صورت تصویب این ماده‌ها، برخی از مشکلات سمن‌ها برطرف خواهد شد و نیز مباحثی همچون مشخص کردن متولی خاص برای صدور مجوز، نوع تعاملات پولی در فعالیت‌های داخل کشور و نیز خارج از کشور در دستور کار است. 

جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این که با دغدغه فرهنگی ورزش این جا جمع شده‌ایم اظهار کرد: نظام نامه فرهنگی نیز با همین دغدغه شکل گرفت و امیدواریم هرچه زودتر در آن به نتیجه برسیم و به تصویب شورای عالی برسد البته مهم عملکرد است زیرا ما تا به امروز طرح‌های بسیار زیادی روی کاغذ داشتیم که هنوز به سرانجام نرسیده است.

وی با اشاره به این که شهر مقدس مشهد با این تعداد زائر از موقعیت‌های بسیار خوبی برخوردار است، گفت: براساس آمار سالانه 27 میلیون زائر از امکانات شهر مشهد استفاده می‌کنند. در همین خصوص آستان قدس رضوی نیز می‌تواند کمک بسیار بزرگی به مسائل ورزش زوار و نیز استان داشته باشد که تیم‌های استان نیز می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی تاکید کرد: نباید منتظر بودجه دولتی باشیم زیرا تا 20 سال دیگر نیز نمی‌توانیم چنین بودجه ای برای ساخت و یا تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی داشته باشیم.

نصرالله پژمانفر نیز یکی دیگر از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه عنوان کرد: در مباحث ورزش و جوانان ضعف ما در زیرساخت‌هاست.

وی ادامه داد: تمامی مشکلات ورزش رصد می شود و براساس ماده 180 نیز عنوان شد که فرهنگ و ورزش یک ضرورت جدی هستند. مشهد و خراسان نیز از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند ولی برای عملی کردن برنامه‌ها همت ویژه‌ای می‌طلبد و با اعتبارات مالی خراسان رضوی نمی‌توان قدمی برداشت و تنها پاسخگوی مسائل جاری شهر و استان هستند. 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: باید در حوزه سلامت و ورزش توجه خود را بیشتر کنیم با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید کمیسیون بهداشت و درمان وارد کار شود تا بخشی از اعتبارات سلامت به ورزش اختصاص پیدا کند زیرا ما در این امر به خصوص در مناطق کم برخوردار احتیاج به توجه بیشتری از سوی مسئولین داریم.

سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص  تصریح کرد: در بازدیدهایی که از زیرساخت‌های شهرهای مختلف داشتیم دیده می‌شد که ده سال از کلنگ زنی پروژه‌ها گذشته است و طی این سال‌ها تا مرحله‌ای از تکمیل نیز پیش رفته است ولی به علت نرسیدن اعتبارات نیمه تمام رها شده و حالا باید چندین برابر هزینه کنیم تا خسارات وارده را رفع و پروژه را تکمیل کرد. 

وی تاکید کرد: خراسان رضوی نیز در بحث زیرساخت‌ها در تناسب با گردشگری بسیار ضعیف است، امیدواریم در برنامه ششم توسعه و بودجه 95 عنایتی روی این قضیه شود و یک درصد بودجه آن افزایش یابد.

سالک ادامه داد: یکی دیگر از مباحث مورد توجه بحث فرهنگی است که سعی بر این است که در تمامی وزارت‌خانه‌ها این امور پیگیری شود که تا به الان وزارت ورزش و جوانان یکی از سه وزارت خانه‌ای است که در این خصوص طرح و برنامه خود را ارائه داده است.

وی با بیان این که یکی از ضررهای جوانان کشور ادغام ورزش و جوانان بوده، تصریح کرد: این ادغام باری به همراه نداشت و حتی مسائلی را نیز ایجاد کرد و البته باید به این موضوع توجه کنیم که این بحث و بحث جوانان در ماه‌های آتی ابزاری سیاسی برای انتخابات آینده نشود که اگر این اتفاق بیفتد مسائل و مشکلاتی را به وجود می آورد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نقش جوانان د رجامعه اولیه است ولی کمترین توجه‌ای به مساله جوانان در بحث فرهنگی صورت می‌گیرد و مغفول شده است ولی با این اوصاف جوانان و دغدغه فرهنگی مورد توجه ماست و باید ترتیبی داده شود که در وزارت خانه بر روی این موضوع کار شود.

وی افزود: مطالبه ما برای توجه بیشتر از سوی مجلس بوده است ولی از وزارت ورزش و جوانان پاسخ مثبتی ندیدیم.

وی همچنین در این جلسه با اشاره به اختلاف وزارت‌خانه و فدراسیون‌ها گفت: در بحث ورزش شاهد اختلافات وزارت خانه و فدراسیون‌ها هستیم که اکثرا بعد سیاسی پیدا کرده و هیچ روزی نیست که تغییر و تحولاتی در پی نداشته باشد، بعضی از فدراسیون‌ها با میلیاردها تومان هزینه‌ای که دارند هر روز چنین مشکلاتی را به بار می‌آورند که نمی‌دانم من چه زمانی می‌توان به این موضوعات پایان داد.

سالک ادامه داد: در بحث تکمیل پروژه‌ها باید به حضور خیرین ورزشی توجه بیشتری داشته باشیم که در حال حاضر شاهد هستیم درصد بسیار زیادی از پروژه‌های نیمه تمام توسط خیرین ورزشی با سرعت در حال پیشرفت و تکمیل هستند، زیرا نمی‌توان معطل دولت شد و هر استانی باید با شناسایی ظرفیت‌ها و خیرین خود این موضوع را در اولویت قرار دهند.

وی همچنین  با بیان این که قشر عظیمی از کشور را جوانان تشکیل می‌دهند و اگر بی توجهی به جوانان شود خسارات زیادی به کشور وارد می شود، گفت: از طرف کمیسیون فرهنگی مجلس به هیات‌های ورزشی و سمن‌های خراسان رضوی هدایای اهدا خواهد شد. 

شایان ذکر است در این نشست، متأسفانه هیچ اسم و یادی از تیم باسابقه و پرطرفدار ابومسلم برده نشده است! این در حالی است که در گذشته ای نچندان دور، برخی از نمایندگان مجلس استان نقش بسیار پررنگی در بحث ورزش خصوصاً تیم فوتبال ابومسلم داشتند!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


در قاب ورزش سه


اخبار ورزشی در قاب مهر


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟
با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic