• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

یک دهه پیش خراسان طور دیگر ی به فوتبال کشور معرفی می‌شد؛ پیامی  از روزگار ابومسلم

   |  چهارشنبه 11 شهریور 1394
ihtaxwdhp54hwv2288a.jpg

در‌حالی‌که فوتبال ایران، خراسان رضوی را با پدیده و سیاه‌جامگان می‌شناسد کمتر از یک دهه پیش در چنین روزهایی خراسان طوری دیگر به فوتبال کشور معرفی می‌شد. با دو تیم پر‌طرفدار پیام و ابومسلم که هر دو روزگار خوبی را سپری می‌کردند‌. پیامی  از روزگار ابومسلم در‌حالی‌که فوتبال ایران، خراسان رضوی را با پدیده و سیاه‌جامگان می‌شناسد کمتر از یک دهه پیش در چنین روزهایی خراسان طوری دیگر به فوتبال کشور معرفی می‌شد. با دو تیم پر‌طرفدار پیام و ابومسلم که هر دو روزگار خوبی را سپری می‌کردند‌. با این همه چرخ روزگار بد چرخید و درست از لیگ هشتم که هر دو تیم در بالاترین سطح فوتبال کشور حضور داشتند ناقوس مرگ به صدا درآمد و بعد از یک سلسله اشتباهات مدیران ورزشی استان پیام و ابومسلم به لیگ دسته دوم هبوط کردند. جایی که حالا باتلاق این دو تیم محبوب شده و آرزوی آن‌ها شده رسیدن به لیگ یک! یعنی جایی که تا چندی پیش ماندن در آن برای ابومسلم و پیام ننگ بود! ...

دومین سال حضور هم زمان در لیگ دسته دوم
در‌حالی‌که امسال برای اولین بار در ٣٠‌سال گذشته خراسان رضوی در لیگ دسته اول (سطح دوم فوتبال کشور) نماینده‌ای ندارد ابومسلم و پیام برای دومین سال به‌طور هم‌زمان باید در این سطح از فوتبال بازی کنند. مشکی‌ها امسال برای دومین بار و سبز‌پوشان برای سومین بار مجبورند در این لیگ با تیم‌هایی دست‌وپنجه نرم کنند که سابقه و قدمت آن‌ها قابل مقایسه با این دو تیم نیست. تیم‌هایی از شهرهای کوچک شمال و جنوب که هرگز قابل مقایسه با تاریخ و افتخارات این دو باشگاه محبوب شهر‌‌مان نیستند؛ اما اکنون رقبای جدی برای آن‌ها به شمار می‌آیند. جدال ۴٠ تیم در این سطح فوتبال بیش از آنچه تصور می‌شود سخت و دشوار است. این رقابت‌ها در ۴ گروه ١٠ تیمی برگزار می‌شود که از هر گروه دو تیم بالا آمده و بعد از برگزاری یک مرحله دوره‌ای دیگر سرانجام با بازی‌های ضربدری فقط دو تیم جواز حضور در لیگ دسته اول را پیدا می‌کنند! این مسابقات قرار است ٢٠‌شهریور قرعه‌کشی شده و از اواخر همین ماه یا اوایل مهرماه آغاز شود.

ابومسلم و آمادگی ٢٠‌درصدی
تیم فوتبال ابومسلم که این روزها با نام طلوع نسل ابومسلم شناخته می‌شود (تا به دلایل حقوقی ارتباطی به ابومسلم اصلی نداشته باشد) به‌تازگی تمرینات خود را آغاز کرده است. از جایی‌که انگار اسم ابومسلم با بحران و بلاتکلیفی عجین شده است، ساختار این باشگاه در فصل دوباره دستخوش تغییرات اساسی شده است. بعد از اینکه سال گذشته و در آستانه شروع مسابقات این تیم با حمایت امیر‌رضا خادم معاون وزیر ورزش شکل گرفت حالا باز خبر می‌رسد مشکی‌ها دوباره تغییرات مدیریتی داشته‌اند. گروه سال گذشته که اصلا معلوم نشد از کجا پول آوردند کنار رفته و کادر فنی هم که انصافا به رهبری سعید جوشش بد کار نکرد، عوض شده‌اند. جوانی ٣٧‌ساله که می‌گویند نیشابوری است و با یکی از نمایندگان این شهر ارتباط فامیلی دارد حالا شده مدیر‌عامل ابومسلم. او در بدو امر رمضان شکری را به‌عنوان سر‌مربی تیمش انتخاب کرده و تمرینات این تیم آغاز شده است. در‌حالی‌که گفته می‌شود هنوز واگذاری ابومسلم به این فرد روال قانونی خود را طی نکرده و ظاهرا همه منتظر پاس‌شدن چک اول او هستند رمضان شکری به‌همراه حسین پاس مشغول جمع‌و‌جور‌کردن تیمی است که می‌خواهد دوباره از صفر شروع کند! سر‌مربی جدید مشکی‌پوشان درباره شرایط تیمش می‌گوید: ١١ روز است که رسما تمرینات تیم را شروع کرده‌ایم و از حدود دویست سیصد نفر تست گرفته‌ایم؛ اما هنوز نتوانستیم تیم را ببندیم. رمضان شکری از قرارداد با سه بازیکن رده امید خبر داد‌ه و می‌گوید این‌ها با چند بازیکن خوب سال گذشته مثل مجید قدیمی‌، محمد عطار‌، رضا قالیباف‌، کریم ابراهیمی و احسان خطایی همراه تیم هستند؛ اما معتقد است فقط ٢٠‌درصد تیم را بسته و هنوز به بازیکن نیاز دارد. 

پیام در جاده کاشمر و نیشابور
پیام برخلاف ابومسلم کاملا به بخش خصوصی واگذار شده است و دست‌کم معلوم است که طرف حساب مربی و بازیکن کیست و این تیم که در دو فصل گذشته خوب شروع و بد تمام کرد به شهر کاشمر منتقل شده است و با حمایت‌های خوبی که از مسئولان این شهر دیده قرار است پسوند کاشمر با خود بگیرد. سبزپوشان با فرمول جدیدی که برای خود چیده‌اند در مشهد تمرین کرده و در کاشمر بازی می‌کنند تا حمایت پر‌شور تماشاگران این شهر را داشته باشند. آرمین رهبر امسال سر‌مربی پیام است و بسیار زودتر از ابومسلم کارش را شروع کرده است؛ اما او هم مشکلات خودش را دارد. رهبر می‌گوید تیمش مشکل مالی ندارد و مسئولان شهر کاشمر برخلاف مشهد تمام قد پشت سر تیم هستند؛ اما با کمبود بازیکن خوب مواجه است. او از جدایی سه بازیکن خوب تیمش که یک طرفه قرارداد خودشان را فسخ کرده و از این شهر هم رفته‌اند بسیار شاکی است و آن را ناشی از کم‌کاری هیئت فوتبال استان و دخالت دلالان می‌داند. آرمین رهبر معتقد است می‌تواند با وجود شرایط خوبی که در باشگاه وجود دارد تیمش را بالا بیاورد به‌شرطی که بتواند بازیکن خوبی پیدا کند. بازیکن‌هایی که او می‌گوید تا شب پایان نقل و انتقالات منتظر بهترین پیشنهاد ممکن می‌مانند!

برادران: ابومسلم و پیام بدهی دارند
در شرایطی که ابومسلم و پیام هنوز تیم خود را ١٠٠درصد نبسته‌اند چندی پیش سازمان لیگ آن‌ها را به دلیل داشتن بدهی از رقابت‌های جام حذفی کنار گذاشت. اتفاقی که برای این دو تیم چندان ناخوشایند نبود اما به هر حال فرصت حضور دو نماینده استان در این مسابقات را از بین برد. 
رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی درباره کنار گذاشتن تیم‌های نسل ابومسلم و پیام وحدت از جام حذفی گفت: این تیم‌ها در سازمان لیگ فدراسیون فوتبال دارای شاکیان خصوصی بودند و چون با آن افراد بدهی خود را صاف نکردند سازمان لیگ نیز آن‌ها را کنار گذاشت. 
مهدی برادران ادامه داد: به نظر ما کار سازمان لیگ درست بوده است و براساس قوانین صورت گرفته است کما اینکه این مسئله چندین بار به این دو باشگاه تذکر داده شده بود؛ اما کسی به آن‌ها توجه نکرده بود و حالا نیز باعث شد تا این دو تیم درحالی‌که به مرحله دوم جام حذفی راه پیدا کرده بودند؛ از این مسابقات کنار گذاشته شوند. وی تصریح کرد: ما حمایت خود را همواره از این دو تیم انجام دادیم؛ اما متاسفانه مدیران آن‌ها همه چیز را به دقیقه ٩٠ موکول می‌کنند و باعث می‌شود تا این مشکلات به وجود آید. 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


در قاب ورزش سه


اخبار ورزشی در قاب مهر


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟
با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic