• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

کوروش صبوریان ، مدیرکل ورزش و جوانان استان : تکلیف دو تیم قدیمی و پرطرفدار ابومسلم و پیام مشخص شدند.

   |  دوشنبه 14 دی 1394

zp8gvtxlz4dyrpzvunct.jpg

صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی  در خصوص مشکلات پیرامون تیم‌های نسل ابومسلم و پیام وحدت اظهار کرد: هیچ تکلیفی در ورزش حرفه‌ای  نداریم و در بحث باشگاه داری بخش خصوصی دخالت نمی‌کنیم ولی با این حال بحث نظارتی ما بر روی این دو تیم وجود دارد. تکلیف دو تیم قدیمی ابومسلم و پیام نیز مشخص شد و در قوه قضائیه این مشکل را حل کردیم و پرونده این دو تیم بسته شد.وی تصریح کرد: دخالتی در خصوصی‌سازی این دو تیم جدید نیز نداریم و نمی‌توانیم مسئول فنی را برای این دو تیم انتخاب کنیم ولی با این حال یک وظیفه قانونی داریم که مدیرعامل و مربی این باشگاه از اداره کل استعلام گرفته باشد و از کمیسیون ماده پنج مجوز بگیرند تا بتوانند مراحل قانونی را انجام دهند.مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در خصوص مالک جدید ابومسلم گفت: تاکنون مالک جدید باشگاه هیچ اقدامی را برای اینکه مجوز به نام خود ثبت شود انجام نداده است ولی با این حال تفاهم نامه‌ها را انجام داده‌ایم ولی هنوز به صورت رسمی این موضوع انجام نشده است...

 

وی در خصوص مشکلاتی که برای تیم پیام وحدت در چند وقت اخیر به وجود آمد اظهار کرد: مسئولین این باشگاه اصرار داشتند که تیم به کاشمر منتقل شود، با توجه به اینکه دو نماینده در لیگ برتر داریم اعتقاد دارم تماشاگران مشهد هم استقبالی از بازی‌های این تیم‌ها انجام نمی‌دهند  به همین دلیل اداره کل هم موافقت خود را در خصوص این موضوع اعلام کرد...

صبوریان ادامه داد: در سفرهایی که به شهرستان کاشمر داشتیم توانستیم دو جلسه را با فرماندار کاشمر برگزار کنیم و از مشکلات این تیم مطلع شدم. اعتقاد دارم به صلاح پیام وحدت است که در کاشمر بازی‌های خود را دنبال کند چون بحث حمایت مالی خوبی از این تیم انجام می‌دهند .مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در خصوص شرایطی که در ابتدای تشکیل نسل ابومسلم وجود داشت، تاکید کرد: شرط ما برای واگذاری تیم نسل ابومسلم این بود که هرکس خواهان تیم نسل ابومسلم است بتواند هزینه‌ای حداقل 400 میلیونی برای تیمداری متقبل شود و این تیم را پوشش دهد، پس از آنکه شرکت خریدار نسل ابومسلم توانست در سال نخست، بالغ بر 1 میلیارد به گفته خودشان در این تیم هزینه کند، امتیاز تیم به آن‌ها واگذار شد؛ پس از آن دیگر هر انتقالی به هرشکلی، فقط به هیات فوتبال و مالک قبلی و جدید تیم برمی‌گردد.

 

وی در خصوص تیم‌هایی که به صورت خصوصی در ورزش خراسان در حال فعالیت هستند، عنوان کرد: بیشتر تیم‌هایی که در استان خراسان رضوی به صورت حرفه‌ای فعالیت خود را انجام می‌دهند خصوصی اداره می‌شوند و اگر اداره کل به این تیم‌ها کمک نکند قطعا دچار مشکل خواهند شد.
 مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی اضافه کرد: سه تیم در لیگ برتر فوتبال به صورت خصوصی اداره می‌شوند که دو تیم از آن‌ها متعلق به مشهد هستند و تیم دیگر هم استقلال اهواز است که برادران شفیع زاده مالکیت این باشگاه را برعهده دارند که سرمایه داران قوی به حساب می‌آ‌یند و برایشان فرقی نمی‌کند که چه نتیجه‌ای کسب کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: اختلافات موجود با شرکت توسعه و تجهیز حل شده است.

کوروش صبوریان در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، اظهار کرد: در خصوص آیین‌نامه ماده 43 عنوان کرد: براین اساس سازمان‌ها یک درصد از اعتبارات خود را باید به بحث ورزش اختصاص دهند که از این یک درصد 30 درصد به آموزش و پرورش، 40 درصد برای دستگاه‌های اجرایی و 30 درصد هم به اداره کل ورزش و جوانان می‌رسد که استانداری به تمام ارگان‌ها اعلام کرده است که این موضوع را هرچه سریعتر انجام دهند تا بتوانند به ورزش استان و رشد آن کمکی کرده باشند. با این طرح سازمان‌ها می‌توانند در قالب فعالیت فرهنگی نیز به تیم‌های استان و باشگاه‌ها کمک کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان، درباره شرکت توسعه و تجهیز گفت: شرکت توسعه و تجهیز زیر نظر ماست، گلایه ما از دوستان در این خصوص بود که با اداره کل همکاری و هماهنگی لازم صورت گیرد. قطعا اینجا مثل هر استان دیگری نیست و پروژه‌ها اولویت‌بندی دارد. پس چه بهتر که بر اساس نظر ما که بهره‌بردار هستیم پروژه‌ها ساخته و تکمیل شود. تعامل البته خوشبختانه بسیار بهتر شده و لیست پروژه‌ها و اعتبار لازم به ما اعلام شده ‌است؛ موضوعی که در گذشته نبود.

 

 

غیرمستقیم حدود 600 میلیون تومان به تیم‌های لیگ برتری فوتبال کمک می‌کنیم

وی خاطرنشان کرد: در صحبت‌های خود با تاج اعلام کردم که تنها استانی هستیم که از باشگاه‌های خصوصی به خوبی حمایت می کنیم با این حال بودجه‌ای نزدیک به 500 تا 600 میلیون تومان را از طریق در اختیار قراردادن زمین چمن، استخر، پایگاه قهرمانی، استادیوم برگزاری مسابقات و ... برای این دو تیم در طول فصل پرداخت می‌کنیم. اگر این پول را در ورزش قهرمانی سرمایه گذاری می‌کردیم قطعا می توانستیم نتایج خوبی بدست آوریم ولی با این حال وظیفه اداره کل حمایت از دو تیم پدیده و سیاه جامگان در لیگ برتر است.
 
صبوریان اظهار کرد: اگر شخصی بخواهد به باشگاه‌های خصوصی ورود کند قطعا باید در مسائل اقتصادی شرایط خوبی را داشته باشد زیرا در استان خراسان مشکلات زیادی وجود دارد و از دیگر استان‌ها پررنگ تر است که دیگر به ورزش اعتباری تعلق نمی‌گیرد.

از ورزشکاران المپیکی استان حمایت کامل می‌کنیم

وی در خصوص گلایه دانشور و تفتیان در این چند وقت اخیراظهار کرد: خود من هم تعجب کردم وقتی چنین صحبت‌هایی را شنیدم  ولی وقتی موضوع را بررسی کردم، متوجه این موضوع شدم که مشکل اصلی این ورزشکاران با فدراسیون بوده است و هیچ مشکلی با اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نداشته‌اند، با این حال پیگیری‌های لازم را انجام دادیم تا هرچه سریعتر مشکل را برطرف کنیم.
 
صبوریان افزود: در طول این مدت اداره کل حمایت‌های خود را از این دو ورزشکار انجام داده است و وظیفه خود می‌دانیم که به نحو احسن پشتیبانی‌های لازم را از ورزشکارانی را که شانس گرفتن سهمیه المپیک را دارند را انجام دهیم. ورزشکاران باید تمرکز خود را صرفا بر روی ورزش بگذارند تا بدون مشکلی بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند.
 
وی یادآور شد: قبل از این که وزارت ورزش پولی را به صورت ماهانه به این ورزشکاران پرداخت کند اداره کل ورزش و جوانان چند ماهی بود که این برنامه را در دستور کار قرار داده بود. با این حال  بهتر است با هر دو ورزشکار صحبت داشته باشیم و در خصوص این موضوع اظهار نظر کنند زیرا اعتقاد دارم حمایت های خوبی در طول این مدت از این دو ورزشکاران انجام داده‌ایم.
 
مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت: باید این موضوع را اعلام کنم که بهتر است ورزشکاران هیچ اقدامی را انجام ندهند و تمام اختیارات را به اداره کل ورزش و جوانان بسپارند و تمرکز اصلی خود را برروی تمرینات خود بگذارند، قطعا اگر اداره کل به بحث ورود کند شرایط بهتر پیش خواهد رفت. فدراسیون نقش اصلی را در خصوص این موضوع دارد و قطعا تمام برنامه‌‎ها را باید با فدراسیون هماهنگ کنیم ولی وظیفه ما پشتیبانی از ورزشکاران است تا بتوانیم حمایت خوبی را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: در سفری که اخیرا به تهران داشتم جلسه‌ای را با فدراسیون دوومیدانی داشتم تا در خصوص مشکلاتی که برای تفتیان به وجود آمده بود صحبتی داشته باشم. با صحبت‌هایی که با تفتیان انجام دادم مشکلات جزئی وجود دارد ولی این مشکلات قابل حل است و نباید بگذاریم حاشیه‌ای برای این ورزشکاران به وجود آید.
 
خیّران در کنار ساخت مسجد به فکر جوانان نیز باشند

وی همچنین با تاکید بر اهمیت ورود خیرین به بحث وقف ورزشی اظهار کرد: در حال ورود جدی به این بحث هستیم. در این خصوص برنامه‌ریزی‌هایی نیز صورت گرفته و قرار است با سازمان تبلیغات و اداره اوقاف جلساتی را برگزار کنیم. در گذشته رسم بر این بود که خیرین و واقفین بیشتر به دنبال ساخت مکان‌هایی همچون مسجد، مدرسه و ... باشند اما دنیای امروز، نیاز دارد که به بحث  شور و انرژی جوانان و اوقات فراغت آنان نیز توجه ویژه‌ای شود.

عمرانی برای ساخت پروژه‌ها دیگر پیگیری نکرد

صبوریان همچنین راجع به ادعای عمرانی، مدیرعامل باشگاه بسکتبال ثامن مشهد مبنی بر آمادگی وی برای ساخت سالن بسکتبال در مشهد تاکید کرد: ایشان در ابتدا صحبت‌هایی در این خصوص داشتند، در پاسخ به عمرانی گفتیم اگر می‌خواهید بسازید باید موافقت اصولی بگیرید و پس از آن اداره کل ورزش و جوانان، شما را به اداره مسکن و شهرسازی معرفی می‌کند تا زمین در اختیارتان به قیمت مصوب قرار گیرد. از این روش ابراز رضایت کردند و دیگر خبری نشد. اما ایشان در خصوص پروژه مشارکتی هم با اینکه بارها اعلام کردیم خبر ندادند. در زمینه مشارکتی و حتی تکمیل پروژه‌ها آماده‌ایم، عمرانی می‌تواند حتی یک پروژه نیمه‌ساخته را در اختیار بگیرد، بسازد و استفاده کند.


 منبع : ایسنا خراسان

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


اهم اخبار اقتصاد ورزش


اخبار ورزشی در قاب مهر


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات